Bal Tuzağı Cevheri Güven

ISBN:

Published:

Paperback

280 pages


Description

Bal Tuzağı  by  Cevheri Güven

Bal Tuzağı by Cevheri Güven
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 280 pages | ISBN: | 5.15 Mb

Kitapta yurt içi ve yurt dısında yankı bulmus, üst düzey devlet adamlarının, bürokratların, askerlerin, müstesarların ve baskanların özel hayatlarında yasadıkları yasak iliskilerle santaja ugrama, itibarlarını ve islerini kaybetmeleri konu alınıyor.MoreKitapta yurt içi ve yurt dısında yankı bulmus, üst düzey devlet adamlarının, bürokratların, askerlerin, müstesarların ve baskanların özel hayatlarında yasadıkları yasak iliskilerle santaja ugrama, itibarlarını ve islerini kaybetmeleri konu alınıyor.

Bal Tuzagı kavramını açıklamakla baslayan kitap, bunun bilinçli olarak nasıl kurgulandıgını ve nelere mâl oldugunu gösteriyor, insanların mahrem arzularının kullanılarak nasıl kontrol mekanizmaları yaratıldıgını anlatıyor.Yüzyıllardır farklı biçimlerde kullanılagelen bal tuzagı, teknolojik gelismelerle daha da tehlikeli hale geldi. Bu durum günümüzde uluslar arası ve büyük bir istihbarat problemi. Devletler, kilit konumdaki bürokratlarının bu yöntemle santajlara açık hale geldigini çesitli olaylarla tecrübe ettiler. Bu acı tecrübeler, özellikle güvenlik ve istihbarat birimlerinde evli olmayan ya da evlilik hayatı kötü giden personele dahi süpheyle bakılması sonucunu dogurdu.

Yasadıgı evlilik dısı iliski, dünyanın bir numaralı istihbarat teskilatı CIAin baskanını bile koltugundan etti.Bal Tuzagı, kadının politik düzlemde araçsallastırılmasını ve bu yolla siyasilerin ahlak duvarını yıkarak onların kariyerlerinin bitisini sorgulayıcı bir dille gözler önüne seriyor.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Bal Tuzağı":


garyjordanphotographer.com

©2014-2015 | DMCA | Contact us